iOS 18, AirPods Pro İçin İşitme Cihazı Modu Özelliği Sunabilir

Apple, iOS 18 ile birlikte AirPods Pro için yeni bir işitme cihazı modu sunarak işitme sağlığı ve erişilebilirlik konusunda daha fazlasını sunmayı hedefliyor gibi gözüküyor.

Bloomberg’den Mark Gurman, Power On haber bültenininde AirPods Pro kablosuz kulaklıkların 2024 yılında herhangi bir donanım değişikliği görmeye hazır olmadığını, bunun yerine iOS 18 ile gelecek büyük bir yeni işitme cihazı modu olacağını ifade ediyor.

AirPods, 2018’de iOS 12’nin bir parçası olarak piyasaya sürülen Canlı Dinleme adlı bir özelliği zaten sunuyor. Bu özellik esasen bir iPhone’u yönlü bir mikrofona dönüştürüyor ve o iPhone tarafından yakalanan sesi AirPod’lara gerçek zamanlı olarak aktarıyor.

Ek olarak Apple, 2021’de AirPods Pro’ya birisinin sizinle konuştuğunu daha iyi duymak için doğrudan önünüzden mikrofonun alınmasını artıran Konuşma Arttırma özelliğini de tanıttı. 2022’de yapılan bir araştırma AirPods Pro’nun mevcut özelliklerinden bazılarının halihazırda çok daha pahalı özel cihazlarla karşılaştırılabileceğini gösterdi.

AirPods Pro kullanıcılarına yönelik bu yeni iOS 18 özelliği hakkında daha fazla ayrıntı belirsiz. Diğer taraftan Gurman, Apple’ın AirPods için bir işitme testi özelliği üzerinde çalıştığını da bildirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x